PROJEKTOWANIE

Drukuj

Projektujemy i udoskonalamy różne konstrukcje sufitów podwieszanych zgodnie z potrzebami naszych klientów, zarówno dla budownictwa jak i przemysłu stoczniowego.

Nasi doświadczeni i profesjonalni konstruktorzy, w celu zapewnienia precyzyjnego i skutecznego procesu produkcji, do projektowania wykorzystują program AutoCAD oraz Pro/Engineer.

Naszym celem jest stworzenie konstrukcji sufitowych, możliwych do produkcji oraz łatwych do montażu, nie zapominając o estetycznym i wizualnym aspekcie produktu końcowego.

W ten sposób zapewniamy efektywność wszystkich naszych dostaw. Właściwy dobór surowców i półfabrykatów do produkcji gwarantuje wysoką jakość produktu końcowego.

Na specjalne zamówienie klienta, dodatkowo wykonujemy projekty sufitów wraz ze szczegółami konstrukcyjnymi, instrukcjami montażu, jak również wykazem kompletacyjnym.

3d

 

PRODUKCJA FIRMY LAUTEX

Drukuj

Produkcja i park maszynowy w naszej firmie są ukierunkowane na wykonanie najbardziej wymagających produktów z cienkich blach. Współpraca, w pierwszej fazie produkcji, pomiędzy oprogramowaniem CAM, a programem CAD stosowanym do projektowania, gwarantuje najlepszą jakość półfabrykatów z cienkich blach.

Nasz uniwersalny park maszynowy daje możliwość wyprodukowania różnego rodzaju produktów. Obróbka taśm metalowych i cienkich blach, walcowanie, itp. procesy produkcyjne, montaż oraz wykańczanie powierzchni gwarantuje naszym klientom doskonały rezultat. Do produkcji używamy surowców o grubości od 0,4 mm do 3 mm, ze stali oraz aluminium.

Modernizacja procesu wykańczania powierzchni

Najczęściej stosowaną metodą wykańczania powierzchni jest malowanie metodą proszkową. Metoda ta gwarantuje bardzo wysoką jakość, co jest bardzo istotne w materiałach stosowanych przy wykańczaniu wnętrz. Realizujemy około 400 różnych kolorów i faktur powierzchni, np. imitujących drewno. Wykorzystujemy w produkcji wszystkie znane wzorniki kolorów oraz stosujemy różne stopnie połysku. Najnowocześniejsza linia technologiczna do procesu malowania powierzchni metodą proszkową została wdrożona jesienią 2005 roku.

Zmodernizowaliśmy również proces malowania metodą natryskową (oczyszczanie, spłukiwanie, schnięcie i malowanie). Jesteśmy w stanie malować duże elementy, nawet do 7 metrów długości. Zaspokaja to wymagające europejskie kryteria jakościowe .


maalausrata.jpg

 

INSTRUKCJE MONTAŻU

Drukuj
W celu otrzymania instrukcji montażu różnych typów podwieszanych sufitów metalowych

Construction

Construction Installation Suspension System Needs
Lautex KS KF panel
Lautex N-grating
Lautex T grid suspended cassette ceilings
Lautex UP- panels
Lautex W grating
Lautex WJ grating
Lautex WS grating
Lautex WT grating
Lautex profiles

Shipbuilding

Ceilings General Instructions
Lautex H panels
Lautex PR profile
Lautex UP panel


Nowy program 3D - demo

Nowy program 3D pozwala obejrzeć nasze produkty pod różnymi kątami i zilustrować metody ich montażu. Program 3D obejmuje wszystkie podstawowe produkty firmy Lautex.
leppis.jpg


 

PAKOWANIE I TRANSPORT

Drukuj
Dostarczamy nasze produkty zarówno na terenie Finlandii jak i za granicę. Bardzo ważne jest, że produkty pakowane są w odpowiedni sposób, tak by pozostały nieuszkodzone podczas magazynowania i transportu.

Sposób i warunki transportu są uzgadniane z klientem.

 

INSTRUKCJA KONSERWACJI PODWIESZANYCH SUFITYCH METALOWYCH

Drukuj
Podwieszane sufity metalowe naszej firmy są łatwe do czyszczenia i prawie nie wymagają konserwacji. W zależności od rodzaju produktu są one produkowane z blachy aluminiowej lub stalowej o grubości 0,4 - 0,7 mm. Trwałe i antykorozyjne wykończenie powierzchni uzyskuje się poprzez zastosowanie farby poliestrowej lub anodyzowanie aluminium (alternatywnie galwanizowanie stali). Wszystkie typy powierzchni naszych produktów są bardzo trwałe.

W celu usunięcia istniejących zabrudzeń, powierzchnię sufitu należy czyścić miękką, bawełnianą szmatką zwilżoną detergentem wyprodukowanym na bazie łagodnego mydła lub neutralnymi środkami czyszczącymi stosowanymi powszechnie w gospodarstwach domowych (ph 7). Powierzchnię należy wycierać miękką, suchą szmatką. W celu usunięcia tłuszczu należy użyć środka wykonanego na bazie oczyszczonego alkoholu.

Do usunięcia kurzu z powierzchni sufitu należy używać miękkiej szczotki lub odkurzacza z miękką ssawką.


Podczas czyszczenia sufitów o powierzchni lustrzanej lub innej delikatnej powierzchni należy używać bawełnianych rękawiczek, aby zapobiec powstawaniu tłustych plam czy odcisków palców.

Pomimo, że nasze sufity są bardzo trwałe, nigdy nie należy używać do czyszczenia ściernych, polerujących lub innych silnych detergentów albo ostrych narzędzi.

W celu uzyskania dostępu do przestrzeni technicznych znajdujących się nad konstrukcją sufitu oraz w przypadkach, gdy nie ma żadnej klapy serwisowej lub innych, łatwych do usunięcia paneli, demontaż sufitów powinno powierzyć się profesjonalnej firmie instalacyjnej albo wykonać ściśle z instrukcjami montażowymi naszej firmy, które są różne w zależności od rodzaju sufitu.

Uwaga: W przypadku sufitów perforowanych, wyłożonych materiałem dźwiękochłonnym należy stosować tylko czyszczenie suche (pod wpływem wilgoci lub wody materiał dźwiękochłonny może ulec uszkodzeniu).

W przypadku jakichkolwiek pytania, proszę skontaktować się z naszym doradztwem technicznym.