POWIERZCHNIA I KOLORY

leppisNasze produkty można wykańczać różnymi technikami, co umożliwia projektantom stworzenie znakomitych efektów wizualnych w różnego rodzaju pomieszczeniach.

Wiadomość: Nowa cyfrowa technika w firmie LAUTEX! Istnieje możliwość przeniesienia wszystkich rodzajów obrazów cyfrowych na takie powierzchnie jak sufity, ściany, podłogi, itp. (patrz zdjęcie obok). Wszystko zależy od wyobraźni człowieka!
Czytaj całość
 

AKUSTYKA SUFITÓW FIRMY LAUTEX

NJRT-600 Cassette / Ø 2mm / 15% / L42BWłasności akustyczne metalowych sufitów podwieszanych, w razie konieczności, można polepszyć poprzez perforacie powierzchni oraz dodanie, po wewnętrznej stronie panela, dźwiękochłonnego materiału, takiego jak filc akustyczny czy wełna mineralna.    

Włożyliśmy wiele starań w prace projektowe metalowych sufitów podwieszanych, aby uzyskać najlepsze własności akustyczne. Nasze produkty zostały poddane szczegółowym testom akustycznym, z zastosowaniem różnych materiałów perforowanych i dźwiękochłonnych. Testy zostały przeprowadzone zgodnie z normami europejskimi w laboratoriach VTT Technicznego Centrum Badań w Finlandii . 

Czytaj całość
 

NIEWYMUSZONA KLIMATYZACJA W SUFITACH METALOWYCH


 Stosując sufity naszej firmy z odpowiednimi rozmiarami szczelin lub perforacją można zapewnić w całym pomieszczeniu równomierną wentylację bez montażu dodatkowych urządzeń klimatyzacyjnych, co pozwala na zachowanie jednolitego i estetycznego wyglądu sufitu.

Poprzez zastosowanie naszych standardowych sufitów listwowych lub rastrowych, niewymuszona wentylacja jest dostępna automatycznie przez szczeliny, które są integralną częścią tych sufitów, bez konieczności stosowania dodatkowych konstrukcji.

Czytaj całość
 

METALOWE SUFITY FIRMY LAUTEX W POMIESZCZENIACH WYMAGAJĄCYCH SZCZEGÓLNEJ HIGIENY

Opracowaliśmy specjalny system paneli sufitowych, który jest odpowiedni dla przestrzeni wymagających nadzwyczaj higienicznych warunków. Przykładem takich pomieszczeń są: szpitale, laboratoria, kuchnie, itp.

Zastosowanie profilu uszczelniającego Siliprofil pozwala osiągnąć hermetyczną konstrukcję sufitu. Sufit taki jest łatwy do czyszczenia, higieniczny i trwały. W miejscach połączeń paneli oraz w profilach krawędziowych stosuje się uszczelkę silikonową, która gwarantuje szczelność sufitu, wytrzymuje zmywanie pod ciśnieniem i równocześnie uniemożliwia przedostawanie się pyłu lub innych cząstek do pomieszczenia z przestrzeni technicznej znajdującej się ponad sufitem.

Czytaj całość
 

Certyfikaty w budownictwie

Nasza firma posiada specyficzne certyfikaty dla swoich produktów na niektóre rynki, np. takie jak Rosja i Polska.

 

ODDZIAŁYWANIE NA ŚRODOWISKO NATURALNE

Kilka podstawowych faktów potwierdza, że metalowe sufity podwieszane są trwałymi produktami przyjaznymi dla środowiska naturalnego. Wszystkie nasze wyroby są produkowane z nietoksycznych i naturalnych materiałów (aluminium i stal) w bardzo starannie nadzorowanych procesach, podczas których wszystkie odpady są zbierane i przekazywane do recyklingu.

Sufity metalowe naszej firmy nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego, nie tylko dlatego, że stosujemy powyżej wymienione materiały, ale również dlatego, że posiadają niezmiernie długi cykl "życia". Podczas, gdy sufity wykonane z innych materiałów wymagają renowacji, np. malowania co pięć do dziesięciu lat, nasze sufity metalowe nie wykazują żadnych zmian przynajmniej przez długość życia jednego pokolenia ludzi.
Czytaj całość